MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Taraflar
SATICI (FİRMA): YEŞİLVADİ BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLER SAĞLIK ÜRÜNLERİ GIDA SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ  Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi 41. Sokak no:20/A Ulucak- Kemalpaşa-İzmir. Tel: 0232 472 20 60 / Fax 0232 472 20 61. YEŞİLVADİ BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLER SAĞLIK ÜRÜNLERİ GIDA SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ  bundan sonra bu sözleşmede SATICI olarak geçecektir.

ALICI( Müşteri): www.mecitefendi.com.tr sitesinden  ürün satınalmış olan kişi. Bundan sonra sözleşmede kısaca ALICI olarak geçecektir.

FATURA: Sipariş sırasında ALICININ verdiği bilgilere göre SATICI tarafından düzenlenecektir. Firmalar fatura bilgilerini, bireyler T.C. Kimlik numaralarını eksiksiz ve doğru yazmalıdırlar.


ÜRÜN / ÜRÜNLER:
www.mecitefendi.com.tr web adresinde satışa sunulan ürünlerdir.

Tarafların Hak ve Yükümlülükleri

Sipariş ve Teslimat

Siparişini vermiş olduğunuz ürünler, ödeme onayı alındıktan sonra ERTESİ GÜN hafta içi 08:30 ile en geç 16:00 arası işleme alınarak kargoya verilir. Cuma saat 12:00’den sonra vermiş olduğunuz siparişler Pazartesi sabahı saat 08:30’da işleme alınarak aynı gün kargoya verilir. Resmi tatil ve bayram tatillerinde verdiğiniz siparişler tatil bitimi ilk iş gününde kargoya verilir.

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin içinde size ulaştırılmaktadır.

Kargonun ALICIYA ulaştırılmasında geçen süre kargo firmasının sorumluluğundadır. Tedarik süreci dışındaki gecikmelerden Satıcı sorumlu tutulamaz. Tedarik sürecinde oluşacak olası gecikmelerde , SATICI ALICI’ya Telefon ve E-posta yolu ile gecikme olacağını bildirmekle yükümlüdür.


Havale/EFT işleminde Firma İsmi YEŞİLVADİ BİTKİSEL KOZMETİK ÜRÜNLER SAĞLIK ÜRÜNLERİ GIDA SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ  Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi 41. Sokak no:20/A Ulucak- Kemalpaşa-İzmir. Tel: 0232 472 20 60 / Fax 0232 472 20 61 yazılmalıdır. Açıklama bölümüne de sipariş sonunda verilen sipariş referans numarası yazılmalıdır. 
Havale/EFT seçeneği ile verdiğiniz siparişlerin ödemesi 3 iş günü içerisinde gerçekleşmezse, siparişiniz iptal edilir. 

ALICI, ürünü sipariş ederken teslim adresini doğru bildirmelidir. Ürünün belirtilen adrese teslim edilmesiyle, SATICI teslimat görevini yerine getirmiş olur. Yanlış bilgilendirmelerdenSATICI sorumlu değildir. 
Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketler  ALICI tarafında kabul edilmemeli, kargo yetkilisine tutanak tutturulmalı, SATICIYA  bildirilmeli ve ürünler teslim alınmadan kargo ile aynen geri gönderilmelidir. Hasarlı ürünler SATICIYA  ulaştığında, gerekli incelemeler yapılıp, yeni teslimat, en kısa sürede gerçekleştirilir.

 

Ürün İade

Teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde, güvenli bir kutuda, orijinal ambalajını tahrip etmeden, tekrar satılabilirliğini bozmadan, ürün içerik ve gramajı eksiksiz olmak koşuluyla,  satın almış olduğunu ürünleri iade edebilirsiniz. Ürünle birlikte satış faturası da (tüm nüshalarıyla) teslim edilmelidir.Ürün satışında  SATICI tarafından ALICI adına düzenlenmiş faturanın  kayıp, eksik, tahrip olmuş( yırtılmış okunamayacak durumda olması ) halinde ALICI’nın talep ettiği ürün iadesi SATICI tarafından kabul edilemez. Fatura şirket adınaysa iade faturası düzenlenmelidir
İade edilmek istenen ürünün, orijinal ambalaj ya da üründe herhangi bir hasar, çizik, yırtılma, bant-etiket kullanımı, ürünün kullanımı, kutu içeriğinde eksik vb. problemler varsa, iade kabul edilmez. Bu durumda iade edilen ürün ücret alıcı ödeme şekli ile ALICIYA kargolanır, ya da alıcını onayı ile imha edilir ve herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.
Satın alınan ürünün ayıplı olduğu düşünüldüğünde, mail ya da telefonla müşteri hizmetleri ile irtibata geçilmelidir. Sorunun kullanıcı hatasından kaynaklandığı durumlarda ürün iadesi alınmaz. Sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı düşünüldüğü durumlarda, ürünler incelenmesi için satıcıya kargo ile gönderilmesi gerekir. Ayıpın üründen kaynaklandığı tespit edildiğinde, ürün iadesi alınır. 
İade süreci, ürünün iade koşullarına uygun olup olmadığı tespit edildikten sonra başlar. 
İade koşullarına uymayan durumlarda, yukarıda belirtildiği üzere kargo bedelleri müşteriye aittir. 
İadenizin hesabınıza yansıması ödeme şeklinize göre değişiklik gösterir. Ödeme kredi kartıyla yapılmışsa ürün iadesi onaylandığında işlemin iptali için bankaya talimat verilir ve banka geri ödeme sürecini başlatır. Havale ve EFT ile ödemelerde ise tutar banka hesap numaranıza yatırılır. Ürün iade durumunda para iadesi yapılırken kargo bedeli ve ödeme masrafları düşülür. 
Müşteri iade etmek istediğiniz ürünleri kargoda oluşabilecek hasarlara karşı korumak için uygun pakette göndermelidir. Ürünleri teslim aldığı biçimde, güvenli bir ambalajla göndermelidir. Aksi halde kargoda meydana gelen hasarlardan dolayı Satıcı sorumlu olmayacaktır.

Garanti Şartları

Sitede satışa sunulan ürünlerin son kullanma tarihi içerisinde olan problemlerin (Bozulma,Renk Değişikliği Vb ) olması durumunda  üretici firma garantisi altındadır. 
Satın aldığınız ürünlerin garanti süresi yasalarla belirlenmiş olup kutu üzerideki son kullanma tarihidir.
Diğer Hükümler

İş bu sözleşmenin uygulanması esnasında ALICI ve SATICI arasında çıkacak anlaşmazsızlıklarda İZMİR Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

www.mecitefendi.com.tr sitesinden ALICI, yaptığı alışveriş ile bu sözleşme maddelerini kabul etmiştir.